Teatr Cortiqué Anny Niedźwiedź w Poznaniu został stworzony z myślą o edukacji scenicznej uczniów Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź.

Na scenie widzowie mogą zobaczyć uczniów Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, u boku zawodowych artystów – tancerzy, wokalistów, akrobatów i cyrkowców.

Z roku na rok Teatr poszerza swój repertuar, w którym podczas jednego spektaklu, widzowie mogą podziwiać na scenie wiele dziedzin sztuki. Widowiska tworzone przez dyrektor teatru Annę Niedźwiedź łączą w sobie śpiew, taniec, akrobatykę i sztuki cyrkowe.

Jako jedyny teatr w Polsce – Teatr Cortiqué Anny Niedźwiedź – posiada scenę, którą można oglądać z trzech stron, co potęguje doznania wizualne.

• Monumentalne widowiska Teatru Cortiqué Anny Niedźwiedź takie jak Alicja w Krainie Czarów i Królowa Śniegu zdobyły uznanie widzów na całym świecie. Alicja w Krainie Czarów będzie wystawiana w Stanach Zjednoczonych w The Noorda Utah Valley University.
  • Muzyka Gabriela Kaczmarka do spektaklu Królowa Śniegu, nagrana przez orkiestrę Sinfonietta Polonia, Chór Cantani i solistów, pod batutą Cheunga Chau, została nagrodzona dwoma srebrnymi medalami na międzynarodowym konkursie fonograficznym Global Music Awards w Los Angeles.