Akrobatyka dla dzieci w Poznaniu - szarfy

Akrobatyka dla dzieci w Poznaniu to zajęcia w Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź. Powietrzne akrobacje, które można zobaczyć w Teatrze Cortiqué Anny Niedźwiedź to spektakularne pokazy na kole, czy właśnie na szarfach! Zajęcia akrobatyki powietrznej w naszej szkole prowadzimy od wielu lat. 

Akrobatyka dla dzieci w Poznaniu

W naszej szkole dzieci i młodzież mogą uczyć się na trzech profilach edukacyjnych. Jednym z nich jest edukacja artystyczno – akrobatyczna, w ramach której odbywają się zajęcia m.in. akrobatyki aerial – czyli akrobatyki powietrznej. Niesamowite efekty nauki na profilu artystyczno – akrobatycznym można podziwiać  w wykonaniu naszych uczniów podczas spektakli wystawianych na scenie Teatru Cortiqué lub innych scenach w całej Polsce.

 

akrobatyka poznań anna niedźwiedź

 

Akrobatyka dla dzieci w Poznaniu staje się coraz bardziej popularna. Nasi uczniowie biorą udział w zajęciach baletowych i akrobatycznych pod czujnym okiem najlepszych pedagogów w Polsce! Dużą uwagę zwracamy na indywidualne podejście do uczniów oraz ich wszechstronny rozwój. Dzięki zajęciom na szarfach dzieci, które kochają taniec oraz zajęcia akrobatyczne, mogą połączyć ze sobą dwie pasje, a przy tym zaprezentować swoje umiejętności na scenie.

Dla dzieci i młodzieży, które chcą realizować swoją pasję jako hobby, ale nie występować na scenie, stworzyliśmy grupę, dzięki której raz w tygodniu będą mogły brać udział w zajęciach pozalekcyjnych akrobatyki powietrznej. Zajęcia będą połączone z rozgrzewką i stretchingiem, który jest bardzo ważny, jeśli chodzi o przygotowanie do zajęć.

Akrobatyka dla dzieci w Poznaniu – czym jest taniec w powietrzu?

Akrobatyka powietrzna, inaczej akrobatyka aerial to stosunkowo młoda dziedzina sztuki cyrkowej, obecnie również traktowana jako dyscyplina sportowa, w której odbywają się zawody. Dlatego też taniec w powietrzu daje możliwość:

  • rozwoju zarówno kondycji i siły fizycznej,
  • rozciągnięcia,
  • ale również ekspresji artystycznej i lekkości w poruszaniu.

Zobaczcie, jak wyglądają zajęcia akrobatyki w naszej szkole i ile radości dają one naszym uczniom!

Szarfy – jak będą wyglądać zajęcia?

Podczas zajęć z akrobatyki powietrznej na szarfach będziemy rozwijać oba aspekty tej dyscypliny.

Na początku będziemy pracować nad wzmocnieniem mięśni i przygotowaniem ich do wykonywania trudniejszych elementów, zadbamy również o rozciągnięcie. Jednak również od pierwszych zajęć będziemy poznawać podstawowe elementy z użyciem szarfy tak, by z czasem dodawać coraz trudniejsze pozycje na wysokości. W ramach zajęć będzie możliwość stworzenia również swojej choreografii samemu lub w grupie.

 

akrobatyka poznań dla dzieci

 

Podczas zajęć pedagog będzie indywidualnie sprawdzał predyspozycje i możliwości dzieci.  Mimo, że zajęcia mają przewidziany rytm pracy, to ćwiczenia są modyfikowane i zmieniane w ten sposób, aby każdy mógł czerpać z nich przyjemność.

Szarfy w Poznaniu – kiedy odbywają się zajęcia?

  1. W zajęciach akrobatyki powietrznej w naszej szkole mogą brać udział dzieci od 6 roku życia.
  2. Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu, w piątki od 17:30 do 18:30.
  3. Ćwiczenia na szarfach będą poprzedzone odpowiednią rozgrzewką i stretchingiem.