Akrobatyka - lekcja pokazowa

Akrobatyka to zajęcia dla dzieci i młodzieży, które w naszej Szkole odbywają się pod okiem wykwalifikowanych pedagogów. W ubiegły czwartek rozpoczęliśmy otwarte, pokazowe lekcje akrobatyki dla rodziców.

W Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź rodzice mają możliwość wyboru profilu klasy, do której uczęszczać będą ich dzieci. Profil akrobatyczny zapewnia uczniom rozwijanie umiejętności równowagi, zręczności, koordynacji ruchowej i rytmicznej. Podczas zajęć uczniowie uczą się świadomości ciała i pracują nad poprawą sylwetki, pokonują własne słabości i rozwijają technikę. Uczęszczając na podstawowe zajęcia na profilu akrobatycznym, dzieci nie uczestniczą w zajęciach baletowych, które umożliwiają udział w występach scenicznych.

Profil akrobatyczny

Aby dzieci mogły brać udział w przygotowaniu profesjonalnych spektakli teatralnych, rodzice mogą zapisać swoje dzieci do klas, w których program nauczania przewiduje naukę tańca klasycznego.

Ze względu na to, że dzieci, uczęszczające do klas w ramach edukacji artystyczno – akrobatycznej (bez rozszerzonego programu tańca klasycznego), nie mają okazji występować na scenie, specjalnie dla ich rodziców przygotowaliśmy otwartą lekcję pokazową.

Akrobatyka – lekcja pokazowa

Podczas lekcji dzieci i młodzież prezentowali swoje umiejętności, osiągnięcia i artystyczne talenty. Zwieńczeniem lekcji był układ choreograficzny z wykorzystaniem elementów akrobatyki, które uczniowie poznają na zajęciach.

Dzięki regularnym treningom akrobatyka stała się dla naszych uczniów wielką pasją. Jesteśmy bardzo dumni z postępów, jakie robią! Zajęcia akrobatyki odbywają się dwa razy w tygodniu, a lekcje dopasowujemy do umiejętności i predyspozycji naszych uczniów.

Akrobatyka – zapisy

Wszystkich zainteresowanych edukacją akrobatyczną zachęcamy do wzięcia udziału w rekrutacji i indywidualnych spotkań, podczas których weryfikujemy predyspozycje dzieci i młodzieży.