Balet dla dzieci - „Cylia"

Balet dla dzieci z elementami opery i akrobatyki to kwintesencja tego, co mogli podziwiać widzowie Teatru Cortiqué w spektaklu „Cylia”.

Po raz kolejny nasi uczniowie mieli okazję wystąpić w spektaklu „Cylia”, który wystawiany był już po raz 25. Dla twórców widowiska jest to doskonała okazja do tego, aby na scenie podziwiać nie tylko uczniów Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, jej profilu zawodowego Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu oraz profilu artystyczno-akrobatycznego. Ogromną przyjemność i radość sprawiło nam spotkanie z artystami, którzy od wielu lat współpracują z nami przy tworzeniu tego widowiska.

Balet dla dzieci – najmłodsi artyści na scenie!

Serdeczne podziękowania i gratulacje kierujemy do naszych najmłodszych uczniów. Dla nich występ w „Cylii” był scenicznym debiutem. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego, jak pięknie odnaleźli się w spektaklu, w jaki sposób poruszali się na scenie wśród starszych, bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek. W ciągu roku zrobili naprawdę ogromne postępy w nauce, co mogli zobserwować przede wszystkim ich rodzice i dziadkowie, którzy zawsze bardzo wspierają młodych artystów.

Balet dla dzieci – wyjątkowe widowisko

„Cylia” to niezwykła opowieść o skomplikowanej relacji matki i córki opowiedziana językiem opery, baletu i akrobatyki. Widzowie odnajdą w niej groteskę czy zabawę formą. Pomiędzy scenami, w których występują nasi uczniowie, widz dostrzeże również postaci niepochodzące ze świata bohaterów  „Cylii”, a  z przestrzeni commedii dell’arte, realizujące motyw teatrum mundi np. Arlekiny czy Kolombinę. Było to artystyczne podwojenie, obecności teatru w teatrze!

Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny mogliśmy podziwiać naszych uczniów, ale również absolwentów Szkoły na scenie Teatru Cortiqué. To dla nas ogromna radość widzieć, jakie robią postępy!

Podziękowania kierujemy do wszystkich twórców widowiska, pedagogów, choreografów, charakteryzatorów i artystów współpracujących z naszą Szkołą. Jesteśmy wzruszeni, że od tylu lat jesteście z nami i wracacie do nas z radością!

Dziękujemy także rodzicom i opiekunom naszych uczniów, którzy zawsze wspierają swoje dzieci w trakcie występów.

Kolejne spektakle przed nami!