Balet i akrobatyka - efekty

Balet i akrobatyka? Efekty możecie zauważyć już po kilku zajęciach. Balet i akrobatyka podobnie jak inne aktywności wymagają systematyczności i zaangażowania. Jeśli Wasze dzieci lubią widzieć, że ćwiczenia szybko przynoszą efekty, to już po kilku zajęciach mogą poczuć różnicę!

Balet i akrobatyka – ile razy w tygodniu? 

Każda dziedzina sportu wymaga systematycznych ćwiczeń. Im więcej treningów, tym szybciej ciało i oczywiście głowa przyswajają nowe wyzwania. Nie inaczej jest z tańcem klasycznym. Decydując się na zajęcia, najlepiej zacząć od co najmniej dwóch treningów w tygodniu. Dlaczego?

balet i akrobatyka efekty

Balet i akrobatyka – dwa treningi w tygodniu to minimum! 

Dlaczego dwa treningi w tygodniu to absolutne minimum? 

 • Im więcej ćwiczymy, tym szybciej nasze ciało przyzwyczaja się do wysiłku fizycznego
 • Regularne treningi sprawiają, że pierwsze efekty mogą być widoczne już po kilku miesiącach. Mamy tu na myśli na przykład poprawę sylwetki czy kondycji
 • Zajęcia baletowe i akrobatyczne to nie tylko kwestia sprawności fizycznej. Równie ważna jest integracja w grupie rówieśników, nawiązywanie emocjonalnych więzi z klasą, a przede wszystkim wspólna praca nad choreografią, która niezwykle spaja grupę
 • Treningi co najmniej dwa razy w tygodniu uczą systematyczności, powtarzalności tego, co robi ciało, ale i umysł. 

balet i akrobatyka efekty

Balet i akrobatyka a praktyka sceniczna

W Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź uczymy dzieci i młodzież nie tylko w salach baletowych i akrobatycznych. Swoje umiejętności i talent mogą zaprezentować na scenie Teatru Cortiqué Anny Niedźwiedź. Nasza szkoła jako jako jedyna w Polsce posiada własną scenę teatralną.

balet i akrobatyka efekty

Co daje uczniom edukacja poprzez praktykę sceniczną? 

 • Teatr i scena dają dzieciom i młodzieży możliwość rozwoju swoich pasji i talentów
 • Występy na scenie Teatru Cortiqué Anny Niedźwiedź, ale również na innych, prestiżowych scenach w Polsce  pomagają przezwyciężyć problemy związane z niską samooceną czy nieśmiałością
 • Występy na scenie są dodatkową motywacją do skuteczniejszej pracy nad sobą, co przekłada się na sukcesy w innych dziedzinach życia

balet i akrobatyka efekty

Podczas nauki i utrwalania choreografii zajęcia, które odbywałyby się w raz w tygodniu nie przyniosłyby takich efektów, jakie na scenie mogą podziwiać widzowie. 

Balet i akrobatyka na scenie – skąd takie efekty? 

Im więcej zajęć, treningów i prób, tym lepsze efekty osiągają uczniowie. Większość z nich marzy o tym, aby wystąpić na scenie i brać udział w profesjonalnych spektaklach.

 • Zajęcia, które odbywają się minimum dwa razy w tygodniu, pozwalają nie tylko na zapamiętanie choreografii, ale też naukę pracy w zespole.
 • To również odpowiedzialność za całą grupę, poczucie więzi, które jest tym mocniejsze, im częściej dzieci się ze sobą spotykają. 
 • Oprócz ćwiczeń w sali baletowej lub akrobatycznej, dzieci biorą udział w warsztatach makijażu scenicznego, co jest okazją do rozwoju kolejnych umiejętności 

balet i akrobatyka efekty

Balet i akrobatyka – zajęcia dwa razy w tygodniu dają niesamowite efekty!

Widzowie Teatru Cortiqué Anny Niedźwiedź zwracają uwagę na to, jak fantastycznie uczniowie odnajdują się na scenie. Przygotowywanie profesjonalnych spektakli teatralnych jest dodatkową motywacją do skuteczniejszej pracy nad sobą, co przekłada się na sukcesy w innych dziedzinach życia!

 • Nie byłoby to możliwe, gdyby zajęcia odbywały się tylko raz w tygodniu.
 • Dzieci i młodzież potrzebują regularnych spotkań z rówieśnikami, aktywności fizycznej, a także zauważalnych i namacalnych efektów swojej nauki.
 • Dzięki temu odczuwają satysfakcję, większą motywację i pewność siebie tak potrzebną do występów scenicznych i codziennych obowiązków. 

 

Zapraszamy na balet i akrobatykę! Na naukę nigdy nie jest za późno!