Ferie z Tańcem i Sztuką zakończone!

Ferie z Tańcem i Sztuką mają w naszej Szkole długą tradycję. Co roku podczas zimowego odpoczynku spotykamy się, aby wspólnie odkrywać świat sztuki i piękno miasta.

Cieszymy się, że w Feriach, oprócz uczniów naszej Szkoły wzięły udział również dzieci, które są zafascynowane światem baletu. Mamy nadzieję, że nasze zajęcia pomogły im poznać podstawy tańca klasycznego, ludowego, czy akrobatyki powietrznej.  Jak minęły nam Ferie?

Poniedziałek 14.01

Pierwszy dzień Ferii z Tańcem i Sztuką wypełniły nam po brzegi zajęcia baletowe. Poznaliśmy się nawzajem z uczestnikami, przywitaliśmy bardzo ciepło dzieci, które po raz pierwszy odwiedziły naszą Szkołę i wyjaśniliśmy, jak będą wyglądać nasze codzienne spotkania. Oprócz zajęć w naszej Szkole ogromną atrakcją dla uczestników było wyjście na ściankę wspinaczkową.

Ferie z Tańcem i Sztuką

Wtorek 15.01

W kolejnym dniu naszych Ferii uczestnicy wzięli udział w zajęciach tańca ludowego, zajęciach baletowych i akrobatyki powietrznej. Była to ogromna frajda szczególnie dla tych dzieci, które jeszcze nie miały okazji ćwiczyć na profesjonalnej scenie teatralnej. Uczestnicy Ferii wzięli również udział w warsztatach organizowanych w Bramie Poznania ICHOT. Pyszną lekcją okazały się również warsztaty w Rogalowym Muzeum Poznania.

Ferie z Tańcem i Sztuką

Środa 16.01

Warsztaty plastyczne, edukacyjne oraz zajęcia baletowe i akrobatyczne pochłonęły nas do reszty w środę! Uczestnicy Ferii z Tańcem i Sztuką wybrali się także wraz z opiekunami do Multikina 51 na seans “Ralph demolka w internecie”.

Czwartek 17.01

Na półmetku naszych Ferii wcale nie zwalnialiśmy tempa! Jak codziennie, w Szkole odbyły się zajęcia baletowe, tańca ludowego i akrobatyczne. Mamy nadzieję, że nawet po zakończeniu zajęć, dzieci równie aktywnie będą spędzać wolny czas!

Ferie z Tańcem i Sztuką

Piątek 18.01

Ostatniego dnia spotkań z tańcem i sztuką oprócz zajęć tanecznych, dzieci wzięły udział w warsztatach literackich, prowadzonych przez Ritę Larek. Dzieci zostały podzielone na mniejsze grupy, w których pracowały nad tworzeniem ciekawych opowiadań. Piątek był też czasem wspomnień i podsumowań wydarzeń i atrakcji, które towarzyszyły nam przez cały tydzień. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w jedynych w Poznaniu “Feriach z Tańcem i Sztuką”! Dziękujemy rodzicom za to, że codziennie mogliśmy witać w naszych progach uczestników zimowego odpoczynku. Szczególne podziękowania należą się pedagogom, opiekunom i wszystkim tym, którzy czuwali nad bezpieczeństwem dzieci w czasie Ferii. Dziękujemy Wam za cierpliwość, poświęcony czas i uśmiech! Do zobaczenia za rok!