Piękna i Bestia premiera

Piękna i Bestia –  premiera już za nami! 17 marca w Teatrze Cortiqué Anny Niedźwiedź odbyła się premiera spektaklu Piękna i Bestia.  Na scenie mogliśmy zobaczyć uczniów Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, jej profilu zawodowego – Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu oraz zawodowych śpiewaków, tancerzy, artystów cyrkowych i akrobatów, współpracujący ze Szkołą Baletową Anny Niedźwiedź.

Przygotowania do premiery w salach baletowych trwały nieprzerwanie od kilku miesięcy. Uczniowie wraz ze swoimi pedagogami – choreografami (Viktor Davydiuk, Dobrochna Figuła, Angelika Kaczmarek, Sandra Napierała, Iwona Ratajczak, Anna Süli, Wiera Szymańska, Andrzej Płatek) ćwiczyli swoje role. 

piękna i bestia

– Pomysł na realizację tego spektaklu kiełkował w nas już od dawna. Po raz pierwszy pomyśleliśmy o tym tytule 10 lat temu, wystawiając spektakl Królowa Śniegu w Operze Nova w Bydgoszczy. Wtedy też odkryliśmy, że bajka Piękna i Bestia ma swoje korzenie w starofrancuskiej legendzie. Od tego czasu zaczął w nas dojrzewać pomysł na zrealizowanie spektaklu w Teatrze Cortiqué.  Premierę zaplanowaliśmy na 2019 lub 2020 rok – opowiadają twórcy – reżyser Anna Niedźwiedź i kompozytor Gabriel Kaczmarek

Piękna i Bestia w baśniowej adaptacji Teatru Cortiqué Anny Niedźwiedź 

Akcja widowiska toczy się w lesie zamieszkałym przez Elfy i inne mityczne stworzenia. Spektakl realizowany jest w charakterystycznej dla Teatru Cortiqué bajkowej konwencji. 

piękna i bestia

Na kilka tygodni przed spektaklem uczniowie biorą udział w próbach sceniczne z udziałem m.in. całej obsady, reżysera, kompozytora, czy realizatora świateł. Młodzi artyści podczas prób scenicznych mają okazję zapoznać się z całością spektaklu, ustawieniem na scenie, kulisami oraz innymi, bardzo ważnymi elementami tworzącymi widowisko.

W próbie generalnej uczestniczą w kostiumach oraz makijażach scenicznych – to zawsze wyjątkowe przeżycie.

Profesjonalna przestrzeń teatralna z własnym repertuarem jest bardzo ważnym elementem kształcenia i edukacji baletowej i pomysłem unikatowym na skalę kraju.

piękna i bestia

Scena w Teatrze Cortiqué służy edukacji i codziennej pracy naszych uczniów. Niezmiennie uczymy ich nie tylko czym jest profesjonalna produkcja sceniczna, ale i jak się ją tworzy – od pedagogów baletu począwszy, przez kompozytora, muzyków, scenografów, projektantów, śpiewaków, solistów baletowych, po krawcowe czy operatorów świateł.

  • Teatr i scena dają dzieciom i młodzieży możliwość rozwoju swojej pasji i talentów.
  • To właśnie tutaj uczniowie odkrywają własne możliwości twórcze, a codzienne obcowanie ze sztuką to ogromna wartość. 
  • Oprócz praktyki scenicznej, wychowujemy młode pokolenie widzów, wrażliwych na piękno tańca i muzyki. 

Kolejne wystawienia spektaklu już w kwietniu!