Szkoła Baletowa w Poznaniu - Królowa Śniegu

Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź w Poznaniu to miejsce, w którym dzieci i młodzież rozwijają swoje pasje i talenty. Zwieńczeniem zajęć w Szkole Baletowej są występy sceniczne, które odbywają się na scenie Teatru Cortiqué, ale również na innych scenach w całej Polsce.

16 i 17 kwietnia naszych uczniów mogliśmy zobaczyć w Teatrze Wielkim w Poznaniu w monumentalnym obsadowo widowisku – „Królowa Śniegu”. Nie każdy wie, że Hans Christian Andersen, pisząc swoje baśnie, w głównej mierze opierał się na folklorze i tradycjach wielu krajów. Jednak  „Królowa Śniegu” zrodziła się w wyobraźni duńskiego pisarza! Pisanie baśni zakończył po kilkunastu dniach, a postaci Kaja, Gerdy i Królowej Śniegu interpretuje się do dziś na wiele sposobów.

Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź w Poznaniu –  „Królowa Śniegu”

Dla nas Królowa Śniegu to przede wszystkim cudowna podróż w zimową krainę, którą widzom Teatru Wielkiego w Poznaniu opowiedzieliśmy językiem baletu, opery i akrobatyki. To podróż do świata dziecięcej wyobraźni, w którym przyjaźń i miłość mają ogromną moc. Nasi uczniowie już po raz 13. wystąpili w tym niezwykłym widowisku na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu. Królowaą mogli również obejrzeć widzowie Opery Nova w Bydgoszczy. Występy na tak prestiżowych scenach w całym kraju to dla nas wielkie wyróżnienie!

Ogromne wrażenie na naszych widzach wywarł ogromny pająk, który pojawił się na scenie. W przerwie, po foyer Teatru skakały nasze Pajączki, z którymi dzieci chętnie robiły sobie zdjęcia. Ogromne oklaski otrzymał także sympatyczny Bałwan, a powietrzne akrobacje zapierały dech w piersiach.

Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym uczniom, artystom i twórcom widowiska za dwa, pełne emocji dni!  Kolejne spektakle w wykonaniu uczniów Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź i jej profilu zawodowego – Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu już niebawem!