Balet w Poznaniu - edukacja

Balet w Poznaniu w Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź to przede wszystkim wspieranie pasji dzieci i młodzieży. Wierzymy, że w każdym dziecku kryje się wrażliwość i poczucie piękna. Dlatego proces kształcenia w naszej Szkole oparty jest na autorskiej metodzie Szkoły Sztuk, która pomaga odkrywać dzieciom kreatywność i miłość do tańca. 

Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź to jedna z najbardziej prestiżowych szkół w Polsce, posiadająca 25 lat tradycji i doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą. Oprócz tego, że uczniowie uczęszczają na zajęcia tańca klasycznego, pracują jednocześnie pod okiem profesjonalistów nad projektami, jakimi są profesjonalne spektakle teatralne w Teatrze Cortiqué.

balet dla dzieci i edukacja

.

Balet w Poznaniu – czym jest autorska metoda Szkoły Sztuk?

Jest to specjalny program nauczania, który wprowadza uczniów w techniki baletowe potrzebne tancerzowi nie tylko do wykonywania zawodu. W Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź kształcimy dzieci i młodzież w zakresie sztuk pokrewnych – akrobatyki, śpiewu, gry na instrumentach, czy zajęć teoretycznych. Od 25 lat wprowadzamy dzieci i młodzież w świat tańca i sztuki, pomagając im w rozwijaniu pasji, przekazując wiedzę na temat teatru, tańca klasycznego i wyrażania siebie i swoich emocji.

Autorska metoda nauczania w naszej Szkole realizowana jest na naszych 3 profilach edukacyjnych:

 

Balet w poznaniu jeżyce

Co daje dziecku edukacja poprzez sztukę w Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź?

  • Dziecko lepiej się rozwija, kształtuje wyobraźnię oraz poszerza horyzonty.
  • Edukacja poprzez autorską metodę Szkoły Sztuk działa na wszystkie zmysły, uwrażliwiając dzieci na potrzeby innych.
  • Udział w profesjonalnych spektaklach teatralnych na scenach m.in. Teatru Cortiqué czy Teatru Wielkiego w Poznaniu.
  • Uczniowie stają się bardziej empatyczni i pomocni.
  • Wzbogaca się słownictwo dziecka i zwiększa się rozwój emocjonalny.
  • Polepsza się umiejętność skupienia i koncentracji, co będzie zauważalne w innych dziedzinach takich jak: obowiązki szkolne, nauka itd.
  • Uczniowie uwrażliwiają się muzycznie oraz polepsza się ich poczucie rytmu.
  • Dzieci rozwijają pasje artystyczne i polepsza się jakość ich pracy w grupie.

Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź to miejsce, w którym pielęgnujemy pasję i miłość do tańca! 

25 maja, w godzinach od 11.00-13.00, podczas Drzwi Otwartych odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące edukacji poprzez sztukę. Będzie to doskonała okazja, aby z bliska przyjrzeć się, w jaki sposób prowadzone są zajęcia w naszej Szkole, oparte o autorską metodę Szkoły Sztuk!

Podczas Drzwi Otwartych rekrutacja do wszystkich profili baletowych i akrobatycznych Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź będzie bezpłatna!

Więcej informacji na temat rekrutacji możesz znaleźć – TUTAJ