Teatr dla dzieci w Poznaniu

Teatr dla dzieci – Teatr Cortiqué jest miejscem, w którym staramy sprostać wyzwaniu, jakim jest uwrażliwienie młodego człowiek na świat sztuki. To przestrzeń, w której dzieci mają możliwość spróbowania swoich sił zarówno w roli widza, jak i artysty.

Od dwóch lat mieszkańcy Poznania mają możliwość przyglądania się spektaklom baletowo-operowo-akrobatycznym w Teatrze Cortiqué Anny Niedźwiedź. Na scenie wystąpują artyści związani ze Szkołą Baletową Anny Niedźwiedź, Niepubliczną Szkołą Sztuki Tańca oraz zawodowi tancerze, śpiewacy i akrobaci.

teatr dla dzieci w poznaniu makijaż sceniczny makeup Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź

Teatr dla dzieci – Teatr Cortiqué stwarza uczniom Szkoły Sztuk Anny Niedźwiedź możliwość, by:

• wystąpić na profesjonalnej teatralnej scenie,
  • zaprezentować efekty intensywnych przygotowań przed dużą publicznością,
  • przeobrazić się w daną postać za pomocą indywidualnie dobranej charakteryzacji oraz kostiumu stworzonego w Pracowni Krawieckiej Grażyny Bittner
  • obserwować doświadczonych artystów: tancerzy, śpiewaków oraz akrobatów, i razem z nim współtworzyć widowisko.

teatr dla dzieci w Poznaniu Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź Teatr Cortiqué w Poznaniu

Teatr dla dzieci – dlaczego warto nas odwiedzić?

Teatr Cortiqué to miejsce, w którym ulubionymi gośćmi są najmłodsi widzowie. Oglądane spektakle to dla nich możliwość:

• trójwymiarowego odbioru widowiska dzięki jedynej takiej widowni otaczającej scenę z trzech stron
  • podziwianie tańca, śpiewu i akrobacji, wszechstronnie pokazujących odbiorcy różne oblicza sztuki w jednym miejscu
  • dzięki barwnej scenografii, wyjątkowej muzyce Gabriela Kaczmarka, pięknym kostiumom, charakteryzacji i przemyślanej choreografii towarzyszyć artystom w rozwoju akcji i szczęśliwym zakończeniu historii.
  • podziwianie rówieśników, którzy próbują swoich sił w roli artystów i poszerzenie ram wyobraźni o możliwość dołączenia do ich grona.

teatr dla dzieci w Poznaniu Teatr Cortiqué teatr Poznań Jeżyce

Obcowanie ze sztuką od najmłodszych lat

Teatr Cortiqué  dba o to, by zarówno młodzi artyści, jak i widzowie czuli się odpowiednio przygotowani do zaprezentowania bądź odbioru widowiska.  Każdy ze spektakli to:

• historia, którą występujący chętnie opowiadają ruchem a widzowie z zapartym tchem oglądają barwne postaci, w których odegranie z przyjemnością wcielają się artyści, a których losy uważnie śledzą odbiorcy
  • długotrwałe, szczegółowe  przygotowania podczas zajęć w Szkole Sztuk Anny Niedźwiedź, dzięki którym młodzi wykonawcy są gotowi, by wystąpić na profesjonalnej scenie
  • okazja, by korzystając z wiedzy o tym, jak ubrać się na balet, zadbać o: fryzurę, charakteryzację i kostium przypisany danej postaci i swój sceniczny wizerunek

teatr dla dzieci Poznań jezioro łabędzie Teatr Cortiqué

• miła dla ucha, rytmiczna muzyka, która występujących porywa do tańca a widzów przenosi w baśniowy świat teatru
  • piękne, ręcznie tworzone kostiumy, które zarówno miło założyć, jak i podziwiać
  • programy spektakli, które za pomocą zdjęć i opisów opowiadają o spektaklu, pomagając widzom w jego zrozumieniu
  • możliwość skorzystania z warsztatów edukacyjnych towarzyszących spektaklom, dzięki którym oglądana sztuka stanie się widzom jeszcze bliższa.

Dla nas, twórców i przyjaciół teatru dla dzieci – Teatru  Cortiqué najważniejsze jest to, że dzięki przyjaznej widzom atmosferze dajemy możliwość, by sztuka towarzyszyła im już od najmłodszych lat.

Niezmiennie cieszymy się widząc jak spektakle wyzwalają żywą ciekawość i pobudzają wyobraźnię – nie tylko wśród dzieci, ale także u dorosłych, którzy korzystając z repertuaru teatru dla dzieci – Teatru Cortiqué sami na moment mogą przenieść się w bajkowy, pasjonujący świat sztuki.

Macie pytania dotyczące spektakli w Teatrze Cortiqué? Chętnie na nie odpowiemy!